Funktionärer

Kontaktinformation till styrelse, musikalisk ledning, drilledning, kommittéer och valberedning.

Styrelse Namn Telefon Mobil Mail
Ordförande Camilla Magnusson 0142-42774 073-8412542 ordforande@mumk.nu
Vice ordförande Pia Hansson 0142-20232 073-0435897 pia.hansson@bahnhof.se
Kassör Fredrik Kåhlin  0142-43088 070-6998250 kassor@mumk.nu
Ledamot Lisa Nordstrand 0142-15888 072-2367262 lisa.mjolby@gmail.com
Ledamot Julia Tiderman 0142-20544 070-6796489 juliatiderman@gmail.com
Sekreterare Helena Decker 0761-420021 helena.decker68@gmail.com
Ledamot Albin Johansson 076-1051274 albin@lokalpost.se
Ledamot Amelie Dybäck 0142-10417 076-1857445 aldyback@outlook.com
Ledamot Kirstin Kahl 0142-10596 076-2356971 ks.kahl@web.de
Ledamot Jesper Olofsson 076-8287626 jesper.a.olofsson@gmail.com
Adjungerad lmt Andreas Pettersson 072-2418811 dirigent@mumk.nu
Adjungerad lmt Lillemor Rehn 072-2032054 lillemor1990@hotmail.com
Suppleant Göran Andersson 076-3915435 delman@bds.se
Suppleant Markus Borell 070-5673894  markus.gklav@gmail.com
Revisorer
Namn Telefon Mobil Mail
Revisor Magnus Nordstrand 0142-15888 0704-266119 magnus.nordstrand.mjolby@wasadata.net
Revisor Robert Willén 0142-42142 070-5941065 robert@bobergs.nu
Revisorssuppleant Niklas
Musikalisk ledning och drilledning
Namn Telefon Mobil Mail
Dirigent Andreas Pettersson 072-2418811 dirigent@mumk.nu
Vice dirigent Maria ”Mia” Dahl 070-9184876 miatrb2@hotmail.com
Tamburmajor  Alternerade drillgrupp 1
Vice tamburmajorer Alternerade drillgrupp 1
Drilledare Lillemor Rehn 0142-34006 072-2032054 lillemor1990@hotmail.com
Vice drilledare Jessica Edvardsson  072-3084343  jesedv82@gmail.com
Vice drilledare Aron Skagerström 0142-22188 070-6522188 nederberg@hotmail.se
Festkommitté
Namn Telefon Mobil Mail
Sammankallande Maria Häger 072-2002242 miahaager@gmail.com
Lena Engholm 0142-17255 070-5855113 lena.engholm@mse.se
Anna Nyman 076-9498960  anna.e.nyman@telia.com
Ida Kåhlin 0142-43088 070-3117199 idakahlin@hotmail.com
Pernilla Wåhlin Porttila 076-5735017 faeriequeen88@gmail.com
Karin Smeds 0142-18454 073-0843345 karinsmeds@telia.com
Lotterikommitté
Namn Telefon Mobil Mail
Camilla Magnusson 0142-18788 070-7758788 cam_m@outlook.com
Gunne Claesson 0142-72383 070-3206165 info@gunnes.se
Sammankallande Joakim Magnusson  0142-18788 0705-688788  j_m@live.se
Maria Svensson  0142-19392  073-0288467  mariaopetter@glocalnet.net
Uniformskommitté
Namn Telefon Mobil Mail
Carina Landström 0142-21132 072-2532605  carina.landstrom@spray.se
Anneli Schander 0142-13083 073-5197929  annelischander@gmail.com
Matilda Jensen Dybäck 0142-10417 070-2511526  matildajensen74@gmail.com
 Sammankallande Gunilla Ståhlberg 0142-21305 070-1748838 gunilla.stahlberg@gmail.com
Christina Edström 0142-21940 070-2761621  christina.edstrom@hotmail.com
Kristina Wirf 0709-798488 kicki.wirf@icloud.com
Materialförvaltare
Namn Telefon Mobil Mail
Örjan Albrektsson 0142-13973 076-5815347 orjan.albrektsson@hotmail.com
Per Edström 0142-21940 070-6990296  per.edstrom@svenskakyrkan.se
 Sammankallande Anders Ejhed 070-8881227 anders.ejhed@mse.se
Lennart Hägg 0142-34255  lennart.hagg@saabgroup.com
Stefan Nyman  076-9498960  anna.e.nyman@telia.com
Adam Olofsson 073-0495891 adamolofsson_99@hotmail.com
PR-kommitté
Namn Telefon Mobil Mail
 Sammankallande Örjan Albrektsson 0142-13973 076-5815347 orjan.albrektsson@hotmail.com
Patrik Oskarsson 070-8142698 patrik@oskarssons.eu
Max Oskarsson 076-0174670  maxoskarsson3@gmail.com
Benjamin Schander 0142-13083  076-0235225  benjaminsch56@gmail.com
Poonam Ejhed 070-5323317 poohsingen@hotmail.com
Föräldrapool
Namn Telefon Mobil Mail
Kerstin Bergengren 0142-42234 070-2197343 kerstin.m.bergengren@gmail.com
Anette Borell  070-8891785 anetteborell70@gmail.com
Maria Ljungblad 072-3363131 maria.ljungblad@gmail.com
Therese Centervad 0142-70528 070-6722781 centervad@spray.se
Jens Orgren 0142-80226 072-0070021 egebylund@gmail.com
Per Edström  0142-21940  070-6990296  per.edstrom@svenskakyrkan.se
Sören  Kahl 0142-10596 072-2446510 ks.kahl@web.de
Lars Hollén 070-4934337  lars.hollen@tranas.se
Annika Nordstrand 0142-15888 070-5878631 annika.nordstrand@mejlahem.se
Anna Johansson 013-331243 070-9146791  annadick.j@telia.com
Carin Gustafsson 0142-16323 070-4125962 carin.gustafsson@linkoping.se
Mattias Ståhlberg 0142-21305 072-3320260  mattias.stahlberg@gmail.com
Jonas Tiderman 0142-20544 070-3352260
Niclas  072-2353475
Pontus Forslund  0142-611789 070-8356960  pontus.forslund@outlook.com
Valberedning
Namn Telefon Mobil Mail
Katarina Berggren 073-0401232 katarina.berggren@brynildgruppen.se
 Sammankallande Mattias Laveson 0142-34225 0703-820021 m.lavesson@lokalpost.se
Emma Decker 073-5426595 emmaadecker@gmail.com